Zimowisko ‚Trzysta’

Blacklands Farm, Sussex, 27-30 grudnia 2011

„Po wiele wieczorów spędzonych w Klubie Bialego Orla w południowym Londynie planowaniem zimowiska…


O godzinnie jedenastej, 27-go grudnia, drużyna Siódemka z drużyną Dwudziestką przybyli do Blacklands Farm, gdzie zimowisko Trzysta „300” sie rozpoczął.

Podczas następnych dni harcerze z obu drużyn pracowali razem, jako Spartani, Arcadianie i Nieśmiertelni by udowodnić, że oni mają co potrzeba aby być wojownikami w starożytnych czasach.

Pomiędzy typowymi konkursami musztry było wiele gier bundlowych [polowych] na zewnątrz, nie tylko w lesie, ale i w polu, gdzie jednym dniu harcerze mieli okazje bundlowac sie z druhem oboźnym! Gry w środku skladały się z „Ceiling” „Crab Football” i Tenis. Były tez starożytne teleturnieje – ‚Zakład czy nie zaklad’ i ‚Dwieście punkt drop’ – gdzie harcerze mieli okazje wygrać wiele punktow.

Nie daleko od naszego zimowiska było zimowisko harcerek „Detectywi” z ktorymi wspólnie mieliśmy ognisko i była też okazja lepiej się poznać.

Po ognisku drugiej nocy harcerze byli obudzeni i powiedziano im że barak jest pod atakiem przez Persianow. Musieli uciec do lasu; uratować porwanych wędrowników i znaleźć Kielich Zycia. Łatwo pokonali persianow i wrócili do łóżek!

Niestety zimowisko musialo się kiedys skończyć i 30-go grudnia, polska flaga była ostatnim razem obnizona z nad Blacklands Farm na ten rok, po ostanim raportem i rozdawaniem fantastycznych nagród zwycięzcom.

..Harcerze wrocili do Londynu po wiele dni walki z Persionami – oczywiście wygrali!”

Druh Łukasz Ostrowski

Jedna odpowiedź na “Zimowisko ‚Trzysta’

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s