Smorgoń Wita wiosne!

Smorgoń, Bialorus, 29 marca 2014

Już niedługo i będzie lato – a tam obozy, biwaki, wycieczki, spotkania z przyjaciółmi. Ale jak na razie, musimy troszeczkę poczekać. I żeby skrócić czas oczekiwania, nasza Smorgońska drużyna harcerska „Szare Wilki” im. Kalinowskiego zadecydowała wyjść do lasu: troszeczkę podszkolić przyrodoznawstwo, no i, oczywiście, świetnie spędzić czas.

2014.04 Smorgon 4


Nasza zbiórka w lesie zaczęła się od tego, że chłopcy podzielili się na dwa patrole, otrzymali trzy zapałki i zadanie: jak najszybciej i najlepiej rozpalić ognisko. Obu patrolom to się udało i to rozpalić z pierwszej zapałki, więc, jak często to bywa w harcerstwie, przegranych nie było.

Później nasi harcerze ułożyli jedne duże ognisko, przy którym porozmawialiśmy o planach na ten rok, jak zawsze podzieliliśmy się wspomnieniami i swoimi nowościami. Następną częścią była gra terenowa, po której zrobiliśmy ćwiczenia z przyrodoznawstwa, które skończyliśmy sprzątaniem terenu ze śmieci i suchych gałązek. Świetnie spędziliśmy czas, nawet szkoda było wracać, ale nadchodził wieczór, więc musieliśmy wracać. Ale postanowiliśmy, że musimy taką zbiórkę powtórzyć.

Aleksander Kasperowicz
DH “Szare Wilki”m. Kalinowskiego, Smorgoń

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s