Opłatek w Martinez

Martinez, Kalifornia, USA, 14 stycznia   

Działające na terenie zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych hufiec żeński “Mazowsze” i męski “Kraków” spotkały się w sobotni wieczór 14 stycznia 2012 roku w budynku ośrodka polonijnego East Bay Polish American Association w kalifornijskim Martinez na dorocznym Opłatku instruktorskim.


Było nas około o połowę mniej niż w latach poprzednich. Nie dojechało grono instruktorskie z odlełych ośrodków ZHP. Była za to nowa druhna z Denver, druhowstwo z Los Angeles i “miejscowi”. Długi weekend w USA spowodował, że rodzinne plany wzięły górę nad społecznymi.

Rozpoczęliśmy w kaplicy, Mszą świętą odprawianą przez kapelana Okręgu ks.hm.Stanisława Żaka. Po niej w salce obok najpierw połamaliśmy się opłatkiem, złożyliśmy na wzajem życzenia i wcale nie w ciszy, ale przy gwarze rozmów zasiedliśmy do kolacji. każdy przyniósł coś do jedzenia, a druhna Iwona w kuchni przygotowała to we wspaniały sposób. Nie brakowało śpiewanych przy akompaniamencie akordeonu kolęd. Odbyły się krótkie odprawy hufców i jeszcze kolejne kolędy i… kawa, i ciasto, aby w końcu przy pełnym zmroku rozjechać się na zasłużony wypoczynek. Były i nasze Druhny Krystyna i Beata, które przez dziesięciolecia podtrzymywały harcerstwo na tym terenie. Byli hufcowi Ania i Patryk oraz Przewodniczący Zarządu Okręgu – druh Zbyszek. Nie zabrakło wszystkich tych, którzy są na grupowym zdjęciu.

Harcerstwo tak jak i każda inna działalność społeczna nie jest łatwa. Przychodzą chwile entuzjazmu i zniechęcenia i właśnie dzięki takim momentom spotkań ładujemy swoje baterie życiowe zapałem do dalszej pracy. Miło jest się spotkać w instruktorskim gronie, które jest gwardią najlepszych przyjaciół.

Zyczymy wszystkim dużo zapału i wytrwałości oraz uśmiechu, który jest niezbędnym elementem harcowania.

CZUWAJ!

Druh Ryszard Urbaniak

3 myśli na temat “Opłatek w Martinez

  1. Tyle znanych twarzy – dobrze Was zobaczyć, szczęśliwego Nowego Roku i pozdrowienia wszystkim od nas w Bristolu, Anglii!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s