Obóz ‚OP OP OP’ Białych Wilków z Nowej Wilejki

Joniszki, Litwa, 17-29 lipca 2013

26 WSzH im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich

W tym roku harcerze i harcerki z Nowej Wilejki w obozową przygodę wyruszyli nad jezioro Galuonas w Joniszkach. Komendantem tegorocznego obozu był szczepowy dh. Ryszard Gierasim. Komendantami podobozów byli: dh. Tomek Palkowski oraz dh. Wika Strenakowa.

2013.09 ZHPnL oboz Bialych Wilkow

W czasie obozu harcerze i harcerki mieli wiele różnorodnych przygód. Najbardziej atrakcyjną przygodą były kajaki, którymi uczestnicy mieli szansę pływać jeziorem kiedy tylko mieli ochotę.

Nie brakowało również zajęć w podobozach. Harcerki spędzały czas uczestnicząc w różnych konkursach. Jednym z najbardziej szalonych konkursów okazała się bitwa kisielem, od której harcerki były pod wrażeniem. Każda z druhenek miała okazję wykazać się w takich zajęciach jak: lepienie lilijki harcerskiej z modeliny, bieg z przeszkodami, zajęcia kreatywne, sportowe i wiele innych.

Program podobozu harcerzy był również bardzo bogaty. Harcerze w czasie obozu mieli dużo zajęć sportowych, uczestniczyli w spływie kajakowym, uczyli się technik harcerskich. W tym roku druh Deiwid Stwolowicz miał niezapomnianą chwilę w swojej drodze harcerskiej – został mianowanym na funkcję przybocznego 26 WDH „Białe Wilki”.

Moim zdaniem, tegoroczny obóz ,,OP OP OP” był bardzo udany. Uczestnicy byli smutni, gdy obóz już dobiegał końca, lecz napewno każda osoba ma wspomnienia, które zmusiłyby do uśmiechu. I to jest prawdziwym osiągnięciem dla kadry obozu.

Chciałabym podziękować dla kadry obozu za włożoną pracę, bez której obóz nie byłby takim fantastycznym. Serdecznie dziękuję!

pwd. Wika Strenakowa wędr.
Komendantka podobozu żeńskiego

Foto: dh Tomasz Palkowski

2013.09 ZHPnL oboz Biale Wilki dziewczyny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s