Turniej koszykarski „HarcBasket 3×3’’

Wilno, Litwa, 10 listopada 2013

10 listopada w Wileńskiej Szkole Średniej im. J.I. Kraszewskiego odbył się turniej koszykówki „HarcBasket 3×3″ z okazji dnia Niepodległości Polski. Tegoroczni organizatorzy 26 Wileński Szczep Harcerzy im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich na czele z pwd. Arturem Żabiełowiczem gościli w swoich murach 11 drużyn koszykarskich z Wilna i rejonu wileńskiego.

2013.11 ZHPnL_turniej

Po zaciętych walkach o brązowe medale spotkali się przedstawiciele środowiska harcerskiego z Kowalczuk drużyna pod nazwą „Burza” i drużyna wędrowników z Nowej Wilejki „Wikingi”. Podczas zaciętych zmagań widać było, że lider „Wikingów” Romuald Łukaszewicz, który prowadził drużynę przez cały turniej już był zmęczony, a drużyna „Burza”, dzięki zgranej ekipie zdołała pokonać jednych z liderów turnieju i wygrała brązowy medal! O złote medale walczyli jedni z faworytów harcerskich koszykarskich turniejów – drużyna z Nowej Wilejki pod nazwą „YETI” i drużyna z rejonu wileńskiego z miasteczka Landwarów pod nazwą „Zorza”. Walka była zacięta. Yeti atakowała spod kosza, a snajperzy drużyny ‘’Zorza’’ ciągle trafiali z pola 3 punktów, walka trwała do ostatniej sekundy. Jednak doświadczenie zwyciężyło i zaledwie jednym punktem drużyna ‘’YETI’’ została zwycięzcą turnieju.Dzieląc się wrażeniami po turnieju, uczestnicy dziękowali za wspaniałą możliwość wspólnej zabawy. Zaznaczyli, że takim symbolicznym turniejem, pamiętamy o ważnych dla polskiego narodu wydarzeniach’’

Dh Ryszard Gierasim podharcmistrz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Litwa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.