Drużyna Odra wygrywa punktacje Hufca Bałtyk

Londyn, Wielka Brytania, wrzesień 2016

Gratuluję Drużynie Odrze która wygrała Punktacje Referatu Harcerek w Hufcu Bałtyk za rok 2015/16. Już drugi rok pod rząd ta drużyna wygrała punktację, za to zatrzymali krzyż harcerskich zrobiony z drzewa, który wygrywająca drużyna otrzymuje. Ich wspaniała praca i współdziałalność podczas roku pozwoliło im wygrać punktację z 446 punktów, prawie sto punktów więcej niż drużyna na drugim miejscu!

Podczas roku Drużyna Odra miała aż 6 biwaków! Biwaki były związane z różnymi tematami: był biwak andrzejkowy, biwak festiwalowy i biwak pod nazwą “Znak Orła”. Odra też miała 8 wycieczek podczas roku na których prawie za każdym razem cała drużyna uczestniczyła. Jedna wycieczka w maju była związana z sprawnością Terenoznawcy, którą drużyna przerabiała. Odra pojechała do Seaford aby zrobić zwiad terenowy. Inne sprawności które zdobyły podczas roku były: Kucharka, Pierwsza Pomoc I i Śpiewaczka.

Przez pracę charytatywną Drużyna Odra zbierała fundusze na Stanicę St Briavels i dla wspólnoty w Crawley. Dochód z Akcji Maków został przeznaczony na kombatantów w Crawley a dochód z sprzedaży palm został przekazany na kosciół polski w Crawley.

Przede wszystkim obecność Drużyny Odry, nie tylko co tydzień na zbiórkach, ale też na akcjach hufca była fantastyczna. Na Pielgrzymce do Aylesford i na Święcie Hufca wygrali wstążeczkę za obecność bo były 100% obecne. Tak samo wszystkie harcerki w drużynie uczestniczyły w uroczystościach Katyńskich i w Festiwalu Piosenki. Odra pokazała naprawdę dobry przykład dla reszty drużyn w Hufcu. Pokazała co zgrana drużyna może osiągnąć podczas jednego roku harcerskiego.

W tym roku mam nadzieję że Odra i cały Hufiec będzie się starał wygrać punktację. Już Odra dobrze zaczęła z wygraniem punktacji za obecność na Pielgrzymce do Aylesford.

Ale to jest tylko początek roku, więc kto wie co się stanie.Życze wszystkim drużyn powodzenia!

Czuwaj!

Tatiana de Berg pwd.
Referentka Harcerek – Hufiec Bałtyk

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s